Неизвестни подробности за мравки

Неизвестни подробности за мравки

Неизвестни подробности за мравки

Blog Article

Известно е, че някои масово употребявани подправки действат отблъскващо на мравките. Такива са например черният пипер, лютивият червен пипер, карамфила и канелата.

Ако сте мислили, че мравките не хапят, вече ви казваме, че това не е така. Те парят и могат да станат много болезнени. Но трябва ли да се направи нещо, когато бъдете ужилени?

Редица мравки се считат за полезни насекоми, но има и видове, които са опасни с ужилванията си и могат да убият бозайник или човек. Малък брой видове мравки влизат в домовете за да търсят храна, поразяват я и затова се считат за вредни насекоми. Несъмнено едно от най-интересните качества на мравката е социалния живот, който води. Всеки мравуняк има кастова структура и обитателите му са толкова подредени и свързани, че някои учени са склонни да възприемат мравуняка като самостоятелно хармонично създание, чиито органи и клетки са съставени от единични мравки.

И това е, че тази мравка не е подобна на тази, която може да имате предвид, като се започне с факта, че се смята за повече оса, отколкото мравка.

Подобни бариери могат да бъдат направени и с други материали като бебешка пудра или талк например.

Борба с мравки. Съвети за борбата с мравки у дома. Мравки. Начална страница.

Поради тази причина тези работнички са вашият билет към колонията. Ако пръскате и убивате тези мравки, колонията просто ще изпрати повече работници и никога няма да стигнете до кралицата. Чудите се какво да предприемете? Отговорът предстои.

Понеже е известна слабостта на мравките към сладкото, в практиката се е наложила една рецепта, комбинираща захар като примамка и борна киселина като отрова. Двете се смесват с малко вода и се поставят в малки контейнери на местата, от където мравките влизат или минават.

В метазомата на мравките са разположени основни вътрешни органи, включително тези на размножителната, дихателната и отделителната система.

Те обаче не се размножават – това е задача само и единствено на цариците, които са доста по-едри и обикновено живеят по-дълго от обикновените мравки. Разбира се, в размножаването участват и мъжки мравки – това, изглежда е единствената цел на тяхното съществуване – защото след като се чифтосват с цариците, умират.

Такъв е случаят с фараоновата мравка. Чували ли сте някога за нея?

Както споменахме по-горе, денят на летящите мравки е, когато милиони мъжки мравки напускат гнездата си, за да се чифтосват с млади кралици. Обикновено се случва около юли или август всяка година и се случва приблизително по едно и също време в цялата страна. След като мравките се чифтосват, кралицата отива да засели собствената си нова колония.

Затова систембиолозите обозначават цялото семейство насекоми като един-единствен индивид, чиито части не са свързани, Мравки а се движат свободно. От десетилетия за биолозите е загадка как е възможно тези насекоми да са способни да строят толкова огромни постройки като мравуняците. Вероятно имат много хитроумна система за комуникации, за да прави всеки правилното нещо и постройката да се срасне като цяло.

За да осигурят храна, защита и размножаване за своята колония, те действат като един организъм.

Report this page